پیام رییس کنگره

dr-pakdamanدکتر حسین پاکدامن

استاد گروه بیماری های مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

رئیس سیزدهمین کنگره بین المللی صرع

 

همه ساله به همت انجمن صرع ایران و با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور کنگره سالیانه صرع برگزار می شود.

تاکنون سعی شده است تا با کمک اساتید و نخبگان کشورهای خارجی هر ساله کنگره پربار تر برگزار شود و آخرین دستاوردهای تشخیصی الکتروفیزیولوژیک ، تصویر برداری و همینطور ژنتیک در این کنگره مورد بحث واقع می شود.

پدیده های تشخیصی جدید مثل مانیتورینگ طولانی مدت همراه با SPECT و همین طور تکنیک های جدید تصویربرداری و روشهای جدید درمان دارویی و جراحی نیز در طول کنگره از طریق سخنرانی و پانل مورد تبادل نظر واقع خواهد شد.

امید است امسال نیز بتوانیم با برگزاری "سیزدهمین کنگره بین المللی صرع" ضمن همکاری با اساتید کشورهای خارجی و داخلی صاحبنظر در مورد این بیماری قدم های موثرتری در زمینه کنترل و درمان این بیماری در کشور برداریم.

 

دکتر کورش قره گزلی

 

 

  دکتر کورش قره گزلی

مدیر عامل انجمن صرع ایران

 

چالش های انسان از بدو ظهور در کره خاکی دائما" با مشکلات و معضلات متنوع سبب شده است تا جوامع بشری هر کدام به فراخور ژنتیک و محیط پیرامون خود با مخاطرات گوناگونی مواجه اشند . تاریخ تمدن نیز نتیجه همین برخورد با ناملایمات و اراده انسان به زندگی بهترو سالم تر و ایجاد تمدن های متفاوت و گوناگون بوده است.

تاریخ پزشکی نیز یکی از سخت ترین و دردناکترین تجربیات بشری در طول قرن ها بوده است. تاریخی که برای شکل گیری آن وقایع دردناکی مانند پاندمی های کشنده را تجربه کرده است. انسان با کمک همنوعان خود ، مانند پزشکان تاکنون توانسته بسیاری از این مخاطرات را پشت سر گذارد. خطرهایی که هر روز مواجه با بیماری های نوظهور و یا مهاجم جدید خواهیم بود. در این میان برخی از بیماری ها و عوارض علی رغم شناخت دیرینه هنوز ناشناخته هستند.

در این میان صرع یا اپی لپسی یکی از این بیماری ها است که با وجودی که طبق نسخ تاریخی از دیر باز به عنوان عارضه شناخته شده و تعریف شده است ولی با توجه به محل بروز آن که در مغز قرار گرفته، با توجه به پیچیدگی هنوز بعد از قرن ها مکانیسم و علل بروز و چگونگی کنترل آن یکی از مهمترین چالش ها است.

 

دکتر ساناز احمدی کرویق

dr-sanaz-ahmadiدکتر ساناز احمدی کرویق

دبیر علمی کنگره

 

بيماری صرع يکی از شايع ترين بيماري های مزمن نورولوژيک است که با توچه به آمارهای موجود 1% جعمیت جهان (65 میلیون نفر ) و حدود750000 نفر در ایران را شامل می شود. لذا با توجه به شیوع بالای این بیماری نیاز است آگاهی کامل و به روزی نسبت به درمان و تازه های این بیماری در دست باشد.

با توجه به بار زیاد موربیدیتی و مورتالیتی صرع پایدار Status epilepticus در بیماران مبتلا به صرع و نیاز به تشخیص و درمان هر چه سریعتر (کمتر از 30 دقیقه) در بیماران صرع پایدار به منظور جلوگیری از ایجاد عوارض طولانی مدت، اهمیت ایجاد دستور العمل واحد و آموزش نیروهایی که در خط اول با این بیماران بر خورد دارند از جمله پرستاران، تکنسین اورژهای اورژانس، پزشکان نورولوژیست، طب اورژانس و مراقبتهای ویژه و آشنایی به روز ایشان با پیشرفتهای علمی و تکنیکی در این بیماری شایان توجه می باشد.

به همين منظور بر آن شدیم که در کنگره ی سالیانه صرع ، به طور جامع به جنبه های آموزشی مختلف تشخیصی و درمانی بپردازیم.

برای این مهم در نظر داریم "سیزدهمین کنگره بین المللی صرع" را با حضور اساتید برجسته داخل و خارج از کشور برگزار نماییم. امید است با همفکری و انتقال نظرات و دانش کلیه صاحبنظران و پژوهشگران این عرصه گامی برای افزایش سطح علمی جامعه پزشکی کشور برداریم .

 

به امید دیدار دوستان و همکاران گرامی

 

مشارکت در غرفه های نمایشگاهی کنگره

غرفه های نمایشگاهی سیزدهمین کنگره بین المللی صرع، فرصت مناسبی برای معرفی و تبلیغ داروها، محصولات بهداشتی و تجهیزات پزشکی مرتبط با بیماری صرع یا سایر عرصه های سلامت می باشد. 

مطالعه بیشتر...

 

Location of 13th Epilepsy Congress

Iran , Tehran , Imam Khomeini Hospital, Imam Hall

دانلود خلاصه مقالات کنگره دوازدهم

     فارسی                    English

 

محل برگزاری کنگره سیزدهم

ایران، تهران، بیمارستان امام خمینی، تالار امام